قلعه نویی: می‌خواهیم امید ابراهیمی را بیاوریم

امروز در برنامه سلام صبح بخیر به گفتگوی تلفنی با امیر قلعه نویی سرمربی تیم سپاهان پرداخته شد.

به گزارش “ورزش سه”،قلعه نویی در ابتدای مصاحبه با سعید اکبری با تسلیت درگذشت مهدی شادمانی گفت: این ایام خیلی بزرگ است و امیدوارم او با آقا عبدالله همنشین شود. او انسان خیلی بزرگی بود و برای خود و قلمش ارزش قائل بود.

سرمربی سپاهان درباره حال خوب این تیم و بودن آن در صدر جدول گفت: ما از لیگ گذشته کارمان را در سپاهان شروع کردیم، سپاهان یک تیم ریشه ای است و باشگاهی است که به واقع فرهنگی، اخلاقی و معرفتی است. شما باشگاهی را پیدا نمی کنید که سه هزار ورزشکار قهرمانی داشته باشد و این کار و مهم را باشگاه سپاهان انجام داده است. باید تشکر ویژه از کارگرها و دکتر عظیمیان عزیز داشته باشیم.
قلعه نویی ادامه داد: از سال گذشته تیم شرایط خوبی نداشت و به نظر من لطف خدا و اهل بیت شامل حال ما شد و کاری که می توانستیم در سه یا چهار سال انجام بدهیم پارسال انجام دادیم. پارسال می توانستیم حتی یک جام بگیریم. امسال شرایطمان بهتر است و بازیکنانی مثل محمد کریمی و پیام نیازمند حالا کارایی شان بیشتر است و اعتماد به نفسی به وجود آمده که می تواند به ما کمک کند و آنها به مرز خودباوری رسیده اند و می دانند پیراهن زرد طلایی سپاهان باارزش است. تنها باشگاهی که از ایران در جام باشگاه های جهان بوده، باشگاه سپاهان بوده و قهرمانی های زیادی داشته است. ما به شرایطمان رسیده ایم و بچه ها این درک را پیدا کرده اند که چه پیراهن باارزشی تنشان است. یک سری نقاط ضعف هم داشتیم که با آوردن بازیکنان خوب آن را هم پوشانده ایم و این تیم از نظر قراردادی و شرایط سنی حداقل 4، 5 سال تا تاریخ انقضا زمان دارد.

قلعه نویی درباره مسائل اخیرو موضوع حضور در کمیته انضباطی گفت: از کمیته استیناف تشکر می کنم که به خاطر عدالت از هیچ چیزی نگذشت و عدالت را درباره رای قطعی اما غلط اجرا کرد و آن رای را برگرداند. من می توانستم در بازی با شاهین بوشهر روی نیمکت بنشینم اما به احترام مردم بوشهر و عزیزانی که هفته اول محروم بودند ننشستم. از کمیته استیناف ممنونم.من از هیچکس جز خدا و اهل بیت نمی ترسم و امام علی می فرماید حق را بگو حتی اگر همه علیه تو بشورند. من حرفم را زدم و رای کمیته استیناف نشان داد چقدر در حق من اجحاف شده و ممنونم که این کمیته از جایگاه خود نترسیدو عدالت را انجام داد. هروقت بخواهند می رویم و مشکلی نیست. در این 5، 6 سالی که این آقایان هستند همه جور رای دادند و خودشان مواردی را که باید رعایت می کردند نکردند.

این سرمربی در پاسخ به اینکه به عنوان دوست برانکو فکر می کنید در عربستان موفق شوید، گفت: این قانون و خاصیت فوتبال است، شما نمی توانید بگویید مورینیو مربی کوچکی است اما او در منچستر موفق نشد و چند سال است تیم ندارد. برانکو هم در پرسپولیس موفق بود و اگر در جای دیگری موفق نبود. نمی شود ارزشهای او را نادیده بگیریم.

قلعه نویی در پاسخ به اینکه آیا امید ابراهیمی به سپاهان می آید یا خیر، گفت: او بازیکنی بود که خود من از شهرداری بندرعباس به پیشنهاد آقای قاسم سیانکی به سپاهان آوردم و وقتی 5 دقیقه تمرین کرد با او قرارداد بستیم. من او را خیلی دوست دارم و جزو بازیکنانی است که همیشه از او خاطره خوبی دارم چه از نظر اخلاقی و فنی برعکس خیلی ها است که از آنها خاطره بدی دارم. هرجا هست برای او آرزوی موفقیت می کنم ما می خواهیم که او را بیاوریم اگر شرایط درست شود.

وی درباره توافق او با الاهلی قطر گفت: هرجا هست برای او آرزوی موفقیت می کنم چون لیاقت او خیلی بیشتر از این ها است.

منبع : ورزش سه

Posted in دسته‌بندی نشده