بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای رانندگی کدامند؟

وحشتناک‌ترین شهر دنیا برای رانندگی از بین ۱۰۰ شهری که رانندگی در آنها سخت و طاقت‌فرسا توصیف شده است، کلکته هندوستان است.

بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای رانندگی کدامند؟

اگر گاهی در سفرهای خارج از کشور هم سراغ رانندگی رفته باشید،‌ در مواردی متوجه می‌شوید که تجربه شما در این سفرها صرفا یک زبان دیگر نیست که اتفاقا به آن مسلط نیستید بلکه هر شهری قصه ترافیکی خودش را دارد که یا حال شما را خوب می‌کند و یا برعکس!

بر اساس تحقیقات یک کمپانی آلمانی فروش قطعات خودرو، از بین ۱۰۰ شهری که رانندگی در آنها سخت و طاقت‌فرسا توصیف شده است، وحشتناک‌ترین شهر برای رانندگی کلکته هندوستان است و بهترین‌ شهرها برای رانندگی، دوسلدورف آلمان با مهمان‌نوازترین رانندگان دنیا بهترین شهر برای رانندگی معرفی شده است.

نتایج این تحقیق بر اساس تجزیه و تحلیل سطح حمل و نقل محلی، متوسط قیمت سوخت و پارکینگ، میانگین سرعت در جاده‌ها (راه‌ها)، میزان آلودگی هوا، تعداد تلفات جاده‌ای و البته کیفیت جاده‌ها و راه‌ها به دست آمده است.

یکی از فاکتورهایی که دوسلدورف آلمان را در راس بهترین‌ها شهرها برای رانندگی قرار داده، تراکم ترافیک کمتر از ۲۰ درصد در بزرگراه‌های این شهر است در حالی که راه‌بندان در کلکته به ۶۹ درصد رسیده است.

در بین شهرهای بین‌المللی اما، بر اساس همین تحقیقات خشمگین‌ترین راننده‌ها را می‌توانید در بودردو فرانسه و هلسینکی فنلاند پیدا کنید. این در حالیست که آرام‌ترین راننده‌ها در سن‌پطرزبورگ روسیه شناسایی شده‌اند.

در این تحقیق ۶ شهر آلمان در بیست شهر برتر برای رانندگی قرار می‌گیرند، نماینده آمریکا در جمع بیست شهر برتر، سیاتل در واشنگتن است. این در حالیست که بوستون در بین ۱۰۰ شهر در رتبه ۵۰ و شیکاگو ۵۲، سن‌دیه‌گو ۵۶، میامی ۶۵، نیویورک ۷۰ و لس‌آنجلس در رده ۷۶ قرار می‌گیرند.

«توماس کلوبرت» مدیر بازاریابی کمپانی خودرو می‌گوید:

فقدان برنامه‌ریزی شهری یا آموزش مدنی‌ می‌تواند رانندگی را به پراسترس‌ترین تجربه روزانه یک فرد تبدیل کند. ما امیدواریم این تحقیق برای شهر‌هایی که رتبه‌های منفی در رنکینگ دارند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند تا برای راه‌ها و جاده‌های امن‌تر، پاک‌تر و کارآمدتر سرمایه‌گذاری کنند و با تامل درباره متدهایی که دیگر شهرهای قرار گرفته در رتبه‌های بالای این رنکینگ به کار برده‌اند، از همان روش‌ها در شهرهای خود استفاده کنند.

 

منبع : کجارو

Posted in دسته‌بندی نشده