برگزاری چهارمین جشنواره گل نرگس در سمنان

به منظور احیاء و ترویج میراث طبیعی شهرستان سمنان با رویکرد معرفی میراث اجتماعی منطقه و قابلیت شهرستان سمنان در تولید گل نرگس در کنار افزایش شادابی و نشاط در مردم چهارمین جشنواره گل نرگس، بیست و ششم بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

برگزاری چهارمین جشنواره گل نرگس در سمنان

پنج‌شنبه هفته جاری، چهارمین جشنواره گل نرگس در سمنان برگزار خواهد شد. حمیدرضا دوست‌محمدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان در این رابطه گفت:

این جشنواره از ساعت ۹ صبح پنج‌شنبه هفته جاری از امامزاده پیر علمدار سمنان به عنوان مرکز مذهبی متصل به تاریخ اجتماعی شهر سمنان آغاز شده و با پیاده‌روی در طبیعت بکر و کوچه‌باغ‌های شهر سمنان و معرفی مراکز تولیدات محصولات بومی این شهر از جمله گل نرگس، ادامه پیدا می‌کند.

طبق گفته دوست‌محمدی، بازدید از سیستم آب پخش کن سمنان با قدمتی ۷۰۰ ساله و دژ چرمنه به عنوان منطقه استقراری اولیه شهر سمنان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

وی در ادامه افزود:

عرضه سوغات و صنایع دستی استان سمنان، برگزاری کارگاه زنده تولید صنایع دستی، عرضه آش و خوراک‌های محلی و پیاز گل نرگس، اجرای برنامه های شاد و متنوع و… از جمله برنامه‌های این جشنواره یک روزه است.

رئیس سازمان میراث استان سمنان در رابطه با گل نرگس تصریح کرد:

گل نرگس به صورت خودرو در کنار جویبارها و باغات سمنان می‌روید و مورد توجه مردم محلی قرار گرفته است؛ چنان‌که گلدان‌های خاصی برای آن طراحی کرده‌اند تا پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن بکارند و سرشاخه‌های نرگس در اندازه‌های مختلف از این سفال بیرون می‌آید. گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصربه‌فردی نسبت به گل نرگس سایر مناطق کشور است. گل نرگس در فصل زمستان می‌روید و بهترین زمان برای مشاهده نرگس‌زارهای سمنان، اوایل زمستان تا اواسط این فصل است.

 

منبع : کجارو

Posted in دسته‌بندی نشده