عکاس ها عاشق عکاسی از این ساختمان های شگفت انگیز هستند

از میان ساختمان‌های شگفت‌انگیزی که در سراسر دنیا وجود دارد، شاید اسم برخی از آن‌ها به گوش شما نخورده باشد، اما قطعا مواردی نظیر موزه آبشار تکونداما در کلمبیا، پل شیطان در آلمان و… مورد توجه عکاس‌ها هستند.

عکاس ها عاشق عکاسی از این ساختمان های شگفت انگیز هستند

شهرهای بزرگ و جاذبه‌های معروف آن‌ها با وجودی که خیلی جذاب هستند، اما به حدی از آن‌ها عکاسی شده است که دیگر جایی برای عکاسی ندارند. عکاس‌ها به دنبال عکاسی از سازه‌های نامتعارف و عجیب هستند و در نتیجه از این نقاط مشهور فاصله می‌گیرند تا به آنچه که می‌خواهند برسند. در اینجا قصد داریم برخی از شگفت‌انگیزترین و عجیب‌ترین ساختمان‌هایی را به شما معرفی کنیم که شاید تا به حال ندیده باشید، اما عکاس‌ها عاشق آن‌ها هستند.
۱. کلیسای Hofskirkja، ایسلند

کلیسای Hofskirkja در ایسلند ظاهرا آخرین کلیسای قدیمی با سقف پوشیده از چمن است. این کلیسا برای حفاظت در مقابل شرایط نامساعد محیطی در سال ۱۸۸۴ در شهر کوچک هوف به این سبک ساخته شد. این ساختمان در حال حاضر یک موزه کوچک است که فقط تعداد محدودی بازدیدکننده را می‌پذیرد.
۲. کریستال میل، کلرادو

کریستال میل (The Crystal Mill) در سال ۱۸۹۲ در کلرادو و نزدیکی آسپن ساخته شد و اکنون به ثبت ملی اماکن تاریخی رسیده است. این محل فاقد هرگونه برق است و فقط در ماه‌های تابستان و پاییز امکان دسترسی به آن با دوچرخه، اسب یا پای پیاده وجود دارد. در این محل از یک توربین آبی استفاده می‌شد تا انرژی لازم برای فعالیت دستگاه‌های مستقر در معادن نقره محلی تامین شود.
۳. موزه آبشار تکونداما، کلمبیا

موزه آبشار تکونداما (Tequendama Falls Museum) در سال ۱۹۲۳ در کلمبیا ساخته شد و به آبشار تکونداما مشرف است. این عمارت در محلی منحصر به فرد قرار دارد و برای مدت کوتاهی به‌عنوان هتل استفاده می‌شد تا اینکه در دهه ۱۹۹۰ به‌طور کل متروکه شد؛ اما مجددا در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان یک موزه آغاز به کار کرد.
۴. اولد میل ورنان، نرماندی

اولد میل ورنان (The Old Mill Vernon) روی آخرین بقایای یک پل در نرماندی قرار دارد. این آسیاب موقعیت متزلزلی دارد که قدمت آن به قرن ۱۶ برمی‌گردد و زمانی محل تولید آرد بود. این سازه‌ها طی قرن‌ها بارها تخریب و تعمیر شده و با این حال تا به امروز پابرجا مانده است و اکنون به‌عنوان نماد ورنان به حساب می‌آید.
۵. پل شیطان، آلمان

پل شیطان (Devils Bridge) در سال ۱۸۶۰ در پارک کروملائور در آلمان ساخته شد. طراحی و محل قرارگیری این پل و انعکاس تصویر آن در آب باعث ایجاد یک حلقه کامل می‌شود.
۶. لاس پوزاس، مکزیک

لاس پوزاس (Las Pozas) در مکزیک زمانی به کاشت قهوه اختصاص داشت تا اینکه شاعر انگلیسی، ادوارد جیمز آن را خریداری کرد و باغ بهشتی مورد علاقه خود را به وجود آورد. این پارک از آبشارها و استخرهای طبیعی ساخته شده است و به لطف گیاهان بومی عجیب و غریب و بقایای به جا مانده از معماری گذشته، محلی مناسب برای عکاسی محسوب می‌شود.
۷. کلیسای سنت یوهان، ایتالیا

کلیسای سنت یوهان (Church of St Johann) سازه‌ای تنها در دولومیت ایتالیا است. این کلیسای باروک کوچک بخشی از خانه Ranuihof است که برای مالک آن ساخته شد و در واقع محلی عمومی برای پرستش خداوند نبود. امروزه فقط کوهنوردان و عکاس‌ها از این محل دیدن می‌کنند.
۸. ستون کاتسخی، گرجستان

ستون کاتسخی (Katskhi pillar) بالای یک تخته سنگ آهکی در رشته‌کوه‌های قفقاز و در روستایی به نام کاتسخی قرار دارد. این سازه محل پرستش یک راهب بود که تنها در این محل زندگی می‌کرد و معتقد بود طبق سنت‌های بیزانس باستان، به خاطر جایگاه عالی که دارد وسوسه نخواهد شد و این کلیسا، فضای کافی برای عبادت و تفکر فراهم می‌کند.
ستون کاتسخی بالای یک تخته سنگ آهکی در رشته کوه‌های قفقاز قرار دارد

پایین آمدن این راهب از نردبان خطرناک متصل به این ستون، ۲۰ دقیقه طول می‌کشید و او هفته‌ای دوبار برای رفتن به کلیسای کوچک پایین برج، از نردبان استفاده می‌کرد.
۹. گیمانا، رومانی

زمانی که در دهه ۱۹۷۰، از تپه‌های رومانیایی روستایی در گیمانا (Geamana) رومانی، مس کشف شد، ساکنان آن احتمالا تصور نمی‌کردند این امر به معنای تخریب دره زیبایشان باشد. از آنجا که مهندسان باید آب فاضلاب معدن مس را تخلیه می‌کردند، نیکولای چائوشسکو دیکتار دستور داد ۴۰۰ خانواده اهل این روستا جابه‌جا شوند و روستایشان به زیر آب رفت. این مناره مخروطی شکل تنها اثر به جا مانده از بقایای کلیسای روستا است.
۱۰. دره میلز، ایتالیا

در نزدیکی شهر سورنتو در ایتالیا، دره عمیقی به نام دره میلز (Valley of the Mills) وجود دارد که زمانی یک آسیاب آرد و یک کارخانه چوب‌بری بود و تا اوایل قرن بیستم نیز همچنان استفاده می‌شد. این محل به تدریج به خاطر رطوبت دره از دهه ۱۸۶۰ متروکه شد.
۱۱. کاسا دو پندو، پرتغال

کاسا دو پندو (Casa do Penedo) تا حدودی استتار شده و بیشتر به یک سکونتگاه باستانی شباهت دارد، اما در واقع خانه‌ای برای گذراندن تعطیلات بوده است که در کوه‌های فاف در شمال پرتغال قرار دارد. این خانه در اوایل دهه ۱۹۷۰ بین ۴ صخره بزرگ سنگی ساخته شد و جالب است بدانید که پنجره‌های ضد گلوله دارد. در حال حاضر این محل یک موزه کوچک است.

 

منبع : کجارو

Posted in دسته‌بندی نشده